Říjen 2013

YoungSaeng odešel na vojnu

31. října 2013 v 20:41 | Jung Je Yoo |  SS501

Aby se rozloučil se všemi fanoušky, Young Saeng napsal na svůj twitter: "Hoo ah~~~ Konečně odcházím… Připadá mi to jako den, kdy jsem se loučil s Kyu Jongem keke Mimochodem jsem se nachladil…ㅠㅠ Vrátím se v dobrém zdravotním stavu!!! Prosím, buďte všichni zdraví~ Přeji si, aby všechna vaše práce byla daebak!! keke Nejsou tu žádné fotky!! Protože se stále cítím kvůli tomu trapně… keke"Zpěvák nastoupil ve 14:00 tamního času do tréninkového centra Nonsan v provincii Chungnam, kde mu poskytnou po dobu čtyř týdnů základní výcvik.

Na místo dorazilo asi 350 fanoušků z různých koutů Asie, kteří přišli ukázat svou podporu. Japonští fanoušci tu byli obzvlášť nápadní, protože přijeli brzy ráno ve dvou plných autobusech a drželi spoustu transparentů. Některé hlásaly: "Budeme tě navždy milovat" nebo "Vrať se, budeme čekat." Nicméně i ostatní fanoušci přišli s transparenty a mnohokrát se tu opakovalo "150730, hwaiting", což naráží na den, kdy jeho povinná vojenská služba skončí.Jak nadšený dav čekal, Young Saeng konečně dorazil do centra s černou baseballovou kšiltovkou na hlavě. Ukázal všem nesměle i svůj krátký sestřih, což způsobilo veselí ze strany fanoušků. Young Saeng promluvil i k fanouškům a řekl: "Děkuji, že jste přišli. Korejci musí jít na vojnu, takže budu dobře sloužit a vrátím se zdráv."Po projevu sundal zpěvák naposledy kšiltovku a uklonil se davu před odjezdem do výcvikového centra. Po jeho odchodu fanoušci nedokázali udržet emoce a začali brečet.

Budeme na tebe čekat! Budeš nám chybět! Hodně štěstí!

EXO budou uvolněni z vojny?

30. října 2013 v 15:58 | Jung Je Yoo |  EXO


Fanoušci nebo anti-fanoušci EXO založili petici, která žádá, aby členové EXO nemusili splnit tuto občanskou povinnost.
Uživatel/ka internetu pod přezdívkou lime**** dala na web toto prohlášení: "Všichni, tohle není problém! Prosím, pomozte naším EXO oppas, aby byli osvobozeni z vojenské služby!! Místo naších oppas můžou jít obyčejní chlapci a kvůli nim si přidat rok navíc. Můžou to brát tak, že si prodlouží dovolenou. EXO fanklub právě sbírá podpisy pro petici. Prosím, pomozte nám, aby byli EXO uvolněni."

On/a nebyl/a jediný/á, kteří podporují tuto výzvu: "Je to směšné, aby naší drazí EXO šli do armády." Další komentář: "Když si na internetu zadáte Petice uvolnění EXO z vojny, zjistíte, že tuto petici podepsalo už 468 821 lidí. Dejte nám více síly."
Jak si asi dokážete představit, tahle petice se nelíbila všem, zvláště "obyčejným" chlapcům a později se začali ozývat: "Proč tedy nejdete sami místo nich?", "Odteďka musím definitivně vidět EXO v armádě.", "Pokud EXO narukují, postarám se, abych je trénoval."
Celý tento incident pobouřil i ostatní fanoušky, jelikož díky nim jsou právě EXO viděni ve špatném světle, a to se může odrazit na jejich kariéře. A od toho se odvíjí další otázka. Je tento čin dílem fanoušků nebo anti-fanoušků, kteří záměrně chtějí tuto skupinu poškodit? Nasvědčuje tomu i fakt, že tuto petici není snadné najít a také to, že hned, co se tato informace dostala na povrh, začali "oficiální" fankluby vydávat prohlášení, kde tvrdí, že s tím nemají nic společného. Jedním z nich je fanklub EXO Planet na sítí daum.net, který má 100 000 členů.

"Ahoj, tohle je EXO Planet z Daum. Ať je to z počinu anti-fanouška nebo fanouška, kvůli tomuto člověku jsou EXO ve špatném světle na mnohých portálech, proto píšeme toto prohlášení. Nemáme v plánu tuto petici podepsat. Budeme stále podporovat jak svými činy, tak slovy to, co EXO udělají a považují za správné. Když si vyberou špatnou cestu, budeme zraněni, ale budeme je stále milovat, a tím budeme dospělejší. Chceme, aby všichni věděli, že s tímhle nemáme žádné dočinění. Pokud tuhle zprávu někdo rozšiřuje dál bez pádných důkazů a tedy dělá problémy členům, chceme, aby věděli, že naše strana učiní patřičné právní kroky."

SM Entertainment si je vědomá možného rizika, a proto vydala prohlášení: "V současné chvíli nejsme schopni rozeznat, jestli tyto příspěvky jsou dílem fanouška nebo anti-fanouška. Vypadá to, že je to z toho, jakou vysokou popularitu EXO právě má."

Úřad, který má na starosti povinnou vojenskou službu, odpověděl takto: "I když je to jen naléhání některých fanynek, jejich pohled na osvobození od vojenské služby je důvodem k obavám. Pokud mají být celebrity vzorem pro mládež prostřednictvím účasti na této službě, tyto nevyspělé myšlenky fanynek mluví o jejich chování."


Můj dodatek: Mě příjde blbost, aby tam nešli, přeci jenom jsou to taky kluci jako ostatní. Jenom kvůli tomu, že jsou celebrity neznamená, že jsou něco více. Vím, že až tam půjdou budu smutná bude mě to mrzet, že je 2 roky neuvidím, ale aby to kvůli nim odsrali ostatní (jo já kdybych šla na vojnu (což chci) tak si to klidně vemu), ale oni můžou mít děti a jenom kvůli tomu, že celebrita nešla na vojnu tak jejich děti je kvůli nim neuvidí o rok na víc.

N-SONIC Run&Run MV

26. října 2013 v 12:15 | Jung Je Yoo |  N-SONIC
Další jejich skvělá písnička. Korejci si asi nějak oblíbily název Run&Run.


BTS Adult Child

23. října 2013 v 21:13 | Jung Je Yoo |  BTS
Další krásná písnička. Jen kdyby někdo nevěděl o čem zpívají tak o dospělosti.


DongHo opuští U-KISS

16. října 2013 v 18:17 | Jung Je Yoo |  U-KISS
Společnost NH Media včera šokovala fanoušky prohlášením, že nejmladší člen skupiny U-KISS, Dongho, se už nebude podílet na dalších aktivitách skupiny.
V úterý, 15. října, vydala společnost NH Media prohlášení týkající se odchodu Dongha ze skupiny: "Dongho už se nebude nadále účastnit aktivit skupiny U-KISS - počínaje novým albem, které vyjde tento měsíc. Chce si odpočinout od života celebrity.

Už od začátku roku sláblo Donghovo odhodlání a řekl, že si není jistý tím, že jeho zdravotní stav a výdrž jsou dostatečně silné na to, aby se živil jako zpěvák. Po dlouhém rozhovoru s jeho rodiči jsme se rozhodli jeho rozhodnutí akceptovat. Dongho se vyjádřil, že by raději žil obyčejný život než život celebrity.

I když toto rozhodnutí výrazně ovlivní fungování skupiny, ostatní členové se rozhodli Donghovi v odchodu nijak nebránit. I přes tuto tíživou situaci vydá skupina nové album, tak jak je naplánováno a bude pokračovat v šesti členech."


Skupina U-KISS debutovala v roce 2008 a má za sebou už několik změn v sestavě. O rok později byl do původně šestičlenné skupiny přidán Kiseop. V roce 2011 prošla skupina výraznými změnami a nahradila dva z původních členů. Dongho byl jedním z původních členů a provázel tak skupinu od jejích počátků až dodnes. Nezbývá nám než jeho rozhodnutí přijmout a popřát mu hodně štěstí v jeho dalším životě. Tentokrát mimo záři reflektorů.Ne DongHo. Bože. To nejde...Bez DongHa to nebude ono. S tímhle se budu srovnánvat dlouho, ale i tak hodně štěstí. Budeš nám všem chybět. Vždyť si byl první koho jsem si zamilovala (myslím). Já jeho rozhodnutí akceptuji on sám ví co je pro něj nejlepší, ale je mi líto, že odchází.
Vím, že jste to už určitě všichni četli, ale já před chvílí přišla.
Na Indii se řítí cyklon velikosti Francie

12. října 2013 v 11:56 | Jung Je Yoo
K Indii se v sobotu blíží nejsilnější cyklon od roku 1999, úřady evakuují více než 200 000 obyvatel z pobřežních oblastí států Urísa a Ándhrapradéš. Meteorologové předpovídají, že cyklon Phailin zasáhne pobřeží ve večerních hodinách místního času. Pobřežní oblasti Indie už nyní bičuje silný vítr a déšť a uprostřed dopoledne byla zatažená obloha skoro černá.

Podle indické meteorologické služby bouře dosáhne síly větru 210 až 220 kilometrů za hodinu. Američtí meteorologové ale varovali, že cyklon Phailin, který pokrývá téměř celou plochu Bengálského zálivu, může dosáhnou síly větru 269 kilometrů v hodině s nárazy do 315 kilometrů v hodině. Pak by cyklon mohl lámat i historické rekordy. "Pokud to nebude rekord, tak bude velmi, velmi blízko," řekl AP odborník na hurikány z Miamské univerzity Brian McNoldy.

Obří cyklón Phailin řítící se na Indii

Obří cyklón Phailin řítící se na Indii

FOTO: news.yahoo.com

Bouře zatím nevykazuje žádné známky slábnutí a má impozantně velký střed. Pokud bude pokračovat v současném směru, aniž by zeslábla, způsobí značné škody na elektrickém a telekomunikačním vedení, silnicích a železnici, a také na úrodě.

Obavy z přílivové vlny


Přinese s sebou silné deště a zvednout by mohla třímetrovou přílivovou vlnu, která může ohrozit hliněné domky na pobřeží. V nich proto nesmí nikdo zůstat a na moře nesmí vyplouvat rybářské lodě. Podle některých odhadů by přílivová vlna mohla dosáhnout výše šesti až devíti metrů.

Obří vlna v indickém přístavu Džalaripeta je předzvěstí nejprudšího cyklonu za posledních 14 let

Obří vlna v indickém přístavu Džalaripeta je předzvěstí nejprudšího cyklonu za posledních 14 let

FOTO: Stringer/india, Reuters

Satelitní snímky bouře ukazují, že rotující okraje dosahují délky téměř 1600 kilometrů od východního pobřeží Indie k západnímu pobřeží Barmy, a cyklon tak pokrývá plochu odpovídající zhruba Francii.

V roce 1999 zasáhl indický stát Urísa smrtící supercyklon, který zabil více než 10 000 lidí. Tentokrát ale oficiální činitelé tvrdí, že jsou lépe připraveni, napsal zpravodajský server BBC News. V obou ohrožených státech je v pohotovosti armáda. Připravená jsou také čtyři vojenská dopravní letadla a 18 vrtulníků, které budou v případě potřeby shazovat do postižených oblastí odříznutých od světa dodávky potravin a dalších základních potřeb.

V metropoli státu Urísa Bhuvanéšvaru lidé v panice vykoupili všechny základní potraviny a regály moha obchodů zůstaly prázdné.B.A.P One Shot Jp. ver.

11. října 2013 v 15:35 | Jung Je Yoo |  B.A.P
MV je úžasné, ale zase mi více sedí Korejština, ale podle mě je to jen kvůli tomu, že jako první vyšla korejská verze, aůe někdy to zní dobře.


Nicole neobnovila smlouvu+ JiYoung přemýšlí o studiu

5. října 2013 v 11:36 | Jung Je Yoo |  Kara
V poslední době se vynořili pověsti o rozpuštění Kara s Japanese media outlet běží exkluzivní příběh, který DSP média odmítla na prvním místě. Agentura však nyní odhalila, že v Kara můžou být vidět nějaké změny, jako Nicole se rozhodla neobnovit její slouvu a JiYoung je v procesu rozhodování, zda pokračovat ve své pěvěcké kariéře nebo se zaměřit na školu.


DSP Media oznámili prostřednictvím oficiální tiskové zprávy, "Oznamujeme naše oficiální stanovisko k problematice vnitrostátní smlouvy Nicole s Media DSP.""Gyuri, Seungyeon a Hara všichni obnovili smlouvu na další 2 roky, a rozhodli se se provést své budoucí činnosti s DSP ... Smlouva Jiyoung, která je odlišná od ostatních členek, skončí v dubnu a ona se rozhodla více přemýšlet o svém životě na cestě, její pěveckou kariérou a vzděláváním. "

"Nicole ukázala, že nemá v úmyslu obnovit její smlouvu s DSP a tak její smlouva vyprší v lednu, jak bylo původně plánováno," uvedla agentura a tím nepřímo o tom, že Nicole již nebude členem KARA jakmile smlouva skončí.

Agentura ujistila fanoušky, že však název KARA bude pokračovat i v případě, že jsou členky, které odcházejí "I když některé členky odejdou bez obnovení své smlouvy, tým sám o sobě nemůže být rozpuštěn a bude i nadále podporovat na domácím trhu i v zahraničí.''

Kromě tiskové zprávy ve věci smlouvy JiYoung a jejího dilema zda bude pokračovat se zpěvěm nebo se zaměří na školu, které se k ní řekl médiím, "Je pravda, že přemýšlí o odpočinku. Podívala se na studium v ​​zahraničí. Nicméně, v tomto okamžiku, jako doba usilovně pracuje jako součást KARA, nebylo ještě nic potvrzeno ... Neznamená to, že se říká, že ukončí svůj život v oblasti zábavy. Ještě je tu spousta času odejít, takže budeme to muset probrat ještě víc. "Zdroj: allkpop.com


Tak co na to říkáte? Mě je docela líto, že Nicole neobnovila smlouvu, protože zpívá krásně. Doufám, že aspoň JiYoung tam zůstane.